Дві мешканки Болграду відсвяткували 90-річчя

18 Лютого 2024, 15:00
Дві мешканки Болграду відсвяткували 90-річчя 191
Дві мешканки Болграду відсвяткували 90-річчя

На цьому тижні одразу дві мешканки Болграда відзначили свої почесні ювілеї – Араксея Оганова та Олена Щербан

Ці жінки не знайомі одна з одною, але є те, що їх об’єднує. І це не лише місяць та 1934 рік народження, а й той оптимізм, воля до життя, любов, яку вони щедро випромінюють досі всупереч усім випробуванням і втратам. Про це інформують у Болградській громаді.

Араксея Оганова, вірменка за національністю, народилися 10 лютого 1934 року в столиці Азербайджану – Баку. Там створила свою міцну сім’ю, народила двох дочок та двох синів. Встигала бути й берегинею родини, і самовіддано працювала в садах, на виноградниках. А ще Араксею, як майстриню з кулінарії часто запрошували готувати страви на свята.

До речі у Болграді вони опинилися не випадково. Це був вимушений крок, коли на початку 90-х в Азербайджані почався конфлікт. Спочатку Оганови втікали в рідну Вірменію. Але і там було неспокійно. Тому Тамара, яка на той час вже вийшла заміж за уродженця села Голиця Болградського району, перевезла батьків та молодшого брата в Болград.

Але ювілярка вважає себе щасливою жінкою. Адже поряд донька, яка з любов'ю піклується про неї, а ще в Араксїї Олександрівни є п’ять внуків та чотири правнуки. І хоча  зараз не поряд, вони її радість, її сенс життя.

Такий же сенс має й інша мешканка Болграду Олена Щербан, яка народилися 12 лютого 1934 року у селі Виноградівка Болградського району. Випробування на її долю випали ще тоді, коли вона була дитиною. Дівчинка втратила за один день матір та молодшого братика, а потім помер ще один братик. Вони стали жертвами голоду, який був у Бессарабії в ті роки.

Олені прийшлось на рівні з дорослими піти важко працювати у колгосп. А потім вона разом із батьком переїхала в Караганду – на трудовий фронт. Саме там зустріла свого майбутнього чоловіка Івана, також уродженця Виноградівки. Там же молоді народили свого первістка – сина Івана. Ще три сини – Віктор, Петро, Федір – з'явилися на світ вже в Болграді, куди в 1960 році повернулася молода сім’я.

Тут жінка також не сиділа без діла – працювала на овочевій базі.

«Сім’я та мир – саме головне в цьому житті, чого я і вам усім бажаю», – зазначила ювілярка у розмові з секретарем Болградської міської ради Вірою Ніколаєнко та заступницею Болградського міського голови Ганною Мунтяновою, які прийшли привітати обох почесних мешканок Болграду.

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024