Як громадам залучити додаткове фінансування на будівництво укриттів в закладах освіти

03 Травня 2024, 14:32
Як громадам залучити додаткове фінансування на будівництво укриттів в закладах освіти
Як громадам залучити додаткове фінансування на будівництво укриттів в закладах освіти

Однією із основних умов для отримання фінансування на будівництво та ремонт укриття є проєктно-кошторисна документація. Громади, які цьогоріч подалися на субвенцію повинні були внести проєктну документацію в систему DREAM, щоб їх допустили до конкурсу.

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

«Громади, які не отримають кошти на облаштування захисних споруд у школах, зможуть залучити їх від міжнародних партнерів або донорів, подавши проєкт на платформу DREAM. Головна умова — наявність проєктно-кошторисної документації на укриття. Що робити, якщо немає готового проєкту? Розповідаємо. Для того, щоб спростити громадам розроблення проєктно-кошторисної документації, у квітні МОН спільно з партнерами презентували проєкти повторного використання. Їх можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти й у такий спосіб здешевлювати розроблення ПКД та економити час», – інформують на сайті.

Усі проєкти є вільному доступові на платформі «Моя Фортеця».

«Усі проєкти у вільному доступі на платформі «Моя фортеця», яка є головним помічником для створення безпечних освітніх просторів. Обирайте пункт «Хочу укриття», після чого перейдіть у розділ «Садочки» або «Школи». Оприлюднені проєкти пройшли експертизу, мають фіксовану вартість і готові до використання». Завдяки підтримці Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine нині маємо 8 готових проєктів, які можна адаптувати під особливості кожного закладу освіти й використовувати повторно, – інфомують на сайті. 

Зазначимо, що це проєктно-кошторисна документація на створення одноповерхових укриттів для садочків на 100, 150, 200 та 300 осіб і шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

Спільно з організацією «Buffett Foundation» у Міністерстві розробили міс проєктів двоповерхових укриттів у школах на 200, 300, 500, 750, 1000 осіб та в дитячих садочках – на 200 та 300 осіб.

Зазначимо, що документація враховує потреби дітей та відповідає новим державним будівельним нормам.

«Громади, обравши той проєкт, який їм підходить, зможуть скоротити час на розроблення ПКД до одного чи півтора місяця й витрачати кошти лише на геологічні роботи з привʼязкою до конкретної місцевості. У масштабах країни йдеться про 2 млрд грн економії та стандартизацію підходів для будівництва укриттів у всій Україні. Якщо жоден із проєктів повторного використання не підійшов, потрібно замовити розроблення проєкту з нуля. Для цього треба звернутися до інженерів-проєктувальників», – інормують на сайті.

«Після адаптації проєктів до потреб закладу освіти громади можуть подаватися на платформу DREAM для залучення коштів від міжнародних партнерів чи приватних інвесторів. Тому важливо вже зараз вносити проєкти з ремонту або будівництва захисних споруд у систему, навіть якщо ви не отримали цьогорічну державну субвенцію», –  пишуть на сайті Міносвіти.

Коментар
20/09/2024 П'ятниця
20.09.2024