Жителів Одещини запрошують відвідати заходи у містечках здоров'я

13 Травня 2024, 16:24
Жителів Одещини запрошують відвідати заходи у містечках здоров'я 522
Жителів Одещини запрошують відвідати заходи у містечках здоров'я

У містах Одещини проводитимуться різноманітні профілактичні заходи для підвищення обізнаності про важливість фізичного та психічного здоров'я населення.

Триватимуть вони з 13 по 19 травня, повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

14 та 16 травня будуть працювати Містечка здоров’я, де буде змога вакцинуватись від небезпечних хвороб, пройти тестування на ВІЛ/гепатит, виміряти артеріальний тиск/рівень глюкози в крові та отримати консультацію у сімейного лікаря щодо ведення здорового способу життя. 

14 травня:

Старомаяківська ОТГ (Старомаяківський ЦПМСД), Савранська ОТГ (Савранська ЦПМСД);

м. Ізмаїл (КНП Ізмаїльська міська лікарня ЦПМСД) та м. Кілія (КНП «Кілійський ЦПМСДКМР»).

16 травня

Розквітівська ОТГ (Розквітівська АЗПСМ);

Ананьївська ОТГ (Ананьївський ЦПМСД);

м. Чорноморськ (КНП «Чорноморський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»).

Також, з 14 травня о 14:00 кожного дня, впродовж тижня в прям ефірі  будуть проходити вебінари на офіційній сторінці Центру контролю та профілактики хвороб в соціальній мережі фейсбук.

Вівторок. 14 травня

Все, що необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити

ВІЛ-інфекція — це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.

Як це працює? У здоровому організмі в разі потрапляння чужорідних тіл, вмикаються захисні функції імунної системи. Першими реагують Т-лімфоцити: розпізнають, що саме потрапило до організму, і передають інформацію про це В-лімфоцитам. В-лімфоцити синтезують антитіла, які борються з чужорідними антигенами. 

ВІЛ ж вражає Т-лімфоцити, а якщо конкретніше — клітини CD4. Імунітет людини просто не знає, що йому треба відповісти на загрозу і як це зробити. Без імунітету людина лишається беззахисною перед будь-якою інфекцією.

Долучайтесь до тематичного вебінару о 15:00-16:00

Вебінар: «Як дізнатись чи в мене є вірус ? Як передається ? Чим ВІЛ відрізняється від СНІДу? Чим підступний ВІЛ? Якими є симптоми ? Як уникнути ВІЛ?»

Спікерка – Олеся Тухватшина, лікака-епідеміологиня

Середа. 15 травня

Щеплення як профілактика ряду інфекційних захворювань

Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря профілактичних щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких інфекційних захворювань та їхніх наслідків.

Долучайтесь до тематичного вебінару о 14:00-15:00

Вебінар: «Що таке вакцинація? Чому важливо робити щеплення?»

Спікерка – Людмила Самойленко, завідувачка відділу імунопрофілактики 

Четвер. 16 травня 

Туберкульоз 

Туберкульоз – є захворюванням, якому можна запобігти, і зазвичай виліковним. Тим не менш, у 2022 році туберкульоз був другим за значимістю захворюванням у світі та другою причиною смерті, після COVID-19,  і викликало майже вдвічі більше смертей ніж від ВІЛ/СНІД. Понад 10 мільйонів людей продовжують щорічно хворіти на туберкульоз. Знешкодити мікобактерії туберкульозу здатні лише медичні препарати, які мають доведену ефективність і вже врятували мільйони життів. Головне пам’ятати, що сьогодні туберкульоз – виліковний. 

Долучайтесь до тематичного вебінару о 14:00-15:00

Вебінар: «Що таке туберкульоз? Хто може захворіти на туберкульоз? Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?»

Спікерка – Олеся Тухватшина, лікарка-епідеміологиня

П’ятниця. 17 травня

Професійне вигорання

Стрес і тривога є звичним явищем для багатьох людей, а особливо в умовах війни. Тому піклуватись про своє психічне здоров’я вкрай важливо.

Профвигорання — надзвичайно актуальна та поширена проблема сьогодення. Точної статистики немає, але близько 5-7% населення у світі мають прояви вигорання. Цей стан поширений в усьому світі та не є унікальним явищем для нашого часу.

Медичні працівники посідають чи не перше місце серед спеціальностей з високим ризиком вигорання. За різними джерелами, від 20% до 75% медпрацівників перебувають у цьому стані. 

Долучайтесь до тематичного вебінару о 15:00-16:00

Вебінар: «Чому лікарям важливо піклуватися про своє психічне здоров’я?»

Спікерка – Владислава Наговіцина, фахівчиня з навколишнього середовища

З ініціативи Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб на цьому тижні пройде  тиждень Любові до вакцинації  в КНП «Дитяча міська поліклініка №3» ОМР.  На всіх, хто прийде на щеплення, чекають інтерактивні заходи та приємні подарунки.

Це вже третій заклад охорони здоров’я на Одещині, де проводяться подібні акції для збільшення рівня охоплень вакцинованих дітей. 

 

Коментар
22/05/2024 Середа
22.05.2024
21.05.2024